شما اینجا هستید: خانه / جزوه و فیلم آموزش DNC , SIMULATOR , CNC

جزوه و فیلم آموزش DNC , SIMULATOR , CNC

وب سایت شخصی مهندس اسد بدل زاده

( با دو دهه تجربه به عنوان مهندس تکنولوِژی – باز نشسته ماشین سازی تبریز )

موبایل :  ۰۹۱۴۸۸۷۲۲۵۱

ایمیل : controlcaran@gmail.com

***************

( دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت , معدن , تجارت ( نماد اعتماد ) برای عرضه و فروش تمام محصولات )

***************

آموزش نرم افزارهای CNC یکی از ملزومات مهم در اجرا و نوشتن و کارهای مستقیم با ماشین از جمله ارسال و دریافت ( DNC ) و برنامه نویسی پروفیلهای دو بعدی و سه بعدی و اپراتوری ماشینهای ( CNC  SIMULATOR ) و غیره هستند . امروزه در برخی موارد بدون استفاده از این نرم افزارها برنامه نویسی غیر ممکن است . در این بخش با معرفی تعدادی از آموزش این نرم افزارها با نحوه استفاده و کاربرد آنها آشنا می شوید . برخی از این نرم افزارها اطلاعات مهمی به ما می دهند که با کار کردن و یاذگیری آنها ضمن افزایش اصلاعات فکر شما را نسبت به انتخاب ماشین CNC و نحوه کار کرد ماشینها و موارد زیاد دیگر روشن می سازد . برخی از این نرم افزارها برای آموزش برنامه نویسی و اپراتوری ماشینهای CNC طراحی شده اند که شما را قادر می سازد بدون نیاز به داشتن ماشین CNC و صرف هزینه زیاد برای آموزش عملی خودتان با مطالعه جزوه های آموزشی به صورت عملی کار کنید . شما با مطالعه موارد ذکر شده هر نرم افزار می توانید آنها را انتخاب کرده و با پرداخت هزینه برای شما ارسال شود .

( لطفا قبل از خرید توضیحات مربوط به هر مجموعه را مطالعه فرمائید )

***************

۲) آموزش انتقال برنامه بین کامپیوتر و ماشین CNC  ( سیستم کنترل SIEMENS و FANUC  ) با نرم افزار SIEMENS :

در لینک زیر فایل آموزش نرم افزار قرار داده شده که این مجموعه شامل :

۱- یک فایل PDF که شرایط و پیش نیازها و نحوه انتقال برنامه بین کامپیوتر و سیستم کنترل ( SIEMENS 802D , 802C ) -( FANUC)  و نحوه صحیح نوشتن برنامه در کامپیوتر برای ارسال به این سیستم کنترلها  و اجرای برنامه به طور مستقیم از کامپیوتر ( DNC ) همراه با توضیحات لازم به صورت تصویری از محیط این نرم افزار را آموزش می دهد . برای سایر سیستم کنترل ها نیز می توانید بعد از تنظیم پارامترهای انتقال مربوط به آن سیستم از این نرم افزار استفاده کنید .

۲- یک فیلم ( بدون صدا ) که نحوه انتقال و تنظیم پارامترهای سیستم کنترل روی نرم افزار را به شما نشان می دهد .

۳- یک عکس از نقشه  پورت مربوط به کابل RS232  برای ساختن کابل برای سیستم کنترل های SIEMENS ( کابل های : ۹ به ۹  –  ۹ به ۲۵  –  ۲۵ به ۲۵ ) .

WINPCIN

***************

۳ ) CIMCO : 

یکی دیگر از نرم افزارهای مهم و پر کاربرد در زمینه انتقال برنامه نرم افزار CIMCO است . نرم افزار CIMCO از نطر امکانات برنامه نویسی دارای مزیت های فراوانی نسبت به نرم افزارهای دیگر است که در این بخش به مواردی از آنها اشاره می کنیم . در این نرم افزار شما قادر هستید برنامه را به صورت کامل در کامپیوتر نوشته و پس از نمایش گرافیک آن موارد لازم را اصلاح و سپس به ماشین انتقال دهید . از مزیتهای دیگر این نرم افزار دادن تغییرات لازم در برنامه شماره گذاری سطرها حذف سطرهای اضافی و  رسم و طراحی دو بعدی و برنامه نویسی همان نقشه در داخل همین نرم افزار است . شما با رسم پروفیل قطعه کار برنامه آن را برای ماشین فرز و تراش برنامه نویسی کرده و G  کد آن را استخراج و سپس به ماشین انتقال دهید .

***************

آموزش انتقال برنامه بین کامپیوتر و ماشین  CNC  ( سیستم کنترل  FANUC و  SIEMENS ) با  CIMCO :

در لینک زیر فایل آموزش نرم افزار قرار داده شده که این مجموعه شامل :

۱- یک فایل PDF که شرایط و پیش نیازها و نحوه انتقال برنامه بین کامپیوتر و سیستم کنترل (FANUC ) و ( SIEMENS 802D , 802C )  و نحوه صحیح نوشتن برنامه در کامپیوتر برای ارسال به این سیستم کنترلها  و اجرای برنامه به طور مستقیم از کامپیوتر ( DNC ) همراه با توضیحات لازم به صورت تصویری از محیط این نرم افزار را آموزش می دهد . برای سایر سیستم کنترل ها نیز می توانید بعد از تنظیم پارامترهای انتقال مربوط به آن سیستم از این نرم افزار استفاده کنید .

۲- دو فیلم ( بدون صدا )  که نحوه انتقال و تنظیم پارامترهای سیستم کنترل روی نرم افزار را به شما نشان می دهد .

۳- یک عکس از نقشه  پورت مربوط به کابل RS232  برای ساختن کابل برای سیستم کنترل های SIEMENS ( کابل های : ۹ به ۹  –  ۹ به ۲۵  –  ۲۵ به ۲۵ ) .

***************

 آموزش ماشینکاری در  CIMCO ( فرز و تراش ) :

نر م افزار CIMCO یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین نرم افزار های CNC می باشد که اکثر کاربران با روش انتقال برنامه از کامپیوتر به سیستم کنترل ماشین CNC و بالعکس این نرم افزار یا اصطلاحا حالت DNC آشنا بوده و فکر می کنند که این نرم افزار قابلیتی غیر از انتقال وEDIT  کردن آن ندارد در حالی که این نرم افزار قابلیت خوبی برای برنامه نویسی برای ماشینهای تراش و فرز را دارد که  می توان با امکانات این نرم افزار برنامه نویسی قطعات را به راحتی و دقت بالا با صرف وقت کم و کاهش خطاهای برنامه نویسی را انحام داد . در این جزوه راهکارها و روشهای برنامه نویسی برای ماشینهای فرز و تراش را برای شما توضیح خواهم داد و خواهید دید که  با خواندن این جزوه و دیدن فیلم آموزشی ( بدون صدا )  و آموزش محتویات آن کار شما در برنامه نویسی چقدر راحت و سریع و بدون اشکال خواهد بود . مزیت مهم دیگر آموزش این جزوه برنامه نویسی برای ماشینهایی که سیستم کنترل آنها توانایی نرم افزاری برای برنامه نویسی برخی از مراحل ماشینکاری را ندارند می باشد  این موضوع را بیشتر کسانی کاملا درک می کنند که با این سیستم کنترل ها کار کرده و از ایرادات آنها با خبر هستند این سیستم ها در ماشینهای فرز توانایی ماشینکاری حوضچه و کانتورتراشی و سوراخکاری در طول یک یا چند سطر و ستون روی خط راست و زاویه دار و حول دایره  و سایر موارد را با سیکل های ماشینکاری را ندارند .در این نرم افزار می توانید برخی عملیات ماشینکاری برای ماشینهای تراش مثل پیچ تراشی- کانتورتراشی – سوراخکاری – شیار زنی – خشنکاری و پرداخت و سایر موارد رابرنامه نویسی کنید . این جزوه برای مبتدیان و کسانی که نمی توانند با نرم افزارهای پیشرفته CAD/CAM کار کنند نیز مفید است و می توانند برنامه قطعات را به راحتی و با صرف زمان کم عمل برنامه نویسی را انجام دهند .

( رسم نقشه و برنامه نویسی قطعات و پروفیل های پیچیده دو بعدی برای ماشینهای تراش و فرز با نرم افزار CIMCO با صرف کمترین زمان بدون نیاز به صرف کردن زمان و هزینه زیاد برای آموزش نرم افزارهای پیشرفته  )

.5

***************

۴ ) جزوه آموزش محیط  SSCNC :

در لینک زیر جزوه آموزش محیط نرم افزار SSCNC به صورت فایل PDF قرار داده شده است که کلید های نرم افزاری این محیط و عمل کرد آنها توضیح داده شده است . نحوه تعریف ابزار ها و قرار دادن انها در ابزار گیر – تعریف مواد خام – تعریف قید و بست برای قطعات فرز و سایر تنظیمات اصلی در این نرم افزار

نظرات بسته اند

رفتن به بالا