شما اینجا هستید: خانه / آموزش CNC – جزوه و فیلم های آموزشی

آموزش CNC – جزوه و فیلم های آموزشی

 وب سایت شخصی مهندس اسد بدل زاده

( با دو دهه تجربه به عنوان مهندس تکنولوِژی – باز نشسته ماشین سازی تبریز )

موبایل :  ۰۹۱۴۸۸۷۲۲۵۱

ایمیل : controlcaran@gmail.com

***************

( دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت , معدن , تجارت ( نماد اعتماد ) برای عرضه و فروش تمام محصولات )

***************

 

( آموزش هزینه نیست , سرمایه گذاری برای آینده است )

( سری جدید جزوه و فیلم های آموزش اپراتوری و برنامه نویسی )

   SIEMENS ( ۸۰۲C , 802D, 810D , 802Dsl , 808D , 828D  ) GSK , FANUC

( یادگیری برنامه نویسی و اپراتوری ماشینهای CNC در منزل و محل کار با استفاده از جزوه آموزشی + فیلم های آموزشی +  مثال و تمرینها  +  نرم افزار سیمولاتور + جزوه اموزش نرم افزار سیمولاتور )

( آموزش تئوری و عملی در سراسر ایران )

 ( آموزش تئوری و عملی برنامه نویسی و اپراتوری ماشینهای CNC ( تراش و فرز ) به صورت انفرادی یا گروهی در محل کارگاه یا کارخانه در سراسر کشور و نیز برنامه نویسی و ماشینکاری قطعه نمونه- آموزش CNC روی کامپیوتر با SIMULATOR برای کسانی که ماشین CNC ندارتد)

 اولین و کامل ترین جزوات آموزش اپراتوری و برنامه نویسی در ایران که می توانید ماشین CNC که با این سیستم کنترل ها کار می کنند را به طور کامل راه اندازی کنید این جزوه ها تنها منبع اموزشی هستند که می توانید یک سیستم کنترل را به صورت عملی و کاربردی ( برنامه نویسی و اپراتوری) به اجرا در آورید و هزینه ایکه برای خرید آنها می پردازید خیلی کمتر از آن است که بخواهید  در کارگاه خود یا در کلاس های اموزشی پرداخت کنید.

 ***************

 ( روش های خرید و دریافت جزوه ها )

۱ ) روش اول :

بهترین روش برای دریافت جزوه ها و فایل های مورد نیاز خرید اینترنتی است که پس از ثبت نام و ایجاد نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شده در سایت روی لینک محصول مورد نظر که قیمت محصول روی آن درج شده وارد درگاه بانک ملت شده و پس از پر کردن درگاه بانک ملت و پرداخت هزینه هر مورد لینک دانلود فایل مورد نظر فعال شده و می توانید با کلیک روی لینک دانلود محصول مورد نظر را دانلود کنند . کسانی که حساب کاربری برای وارد شدن به سایت ندارند و برای اولین بار می خواهند از سایت خرید نمایند می توانند روی یکی از لینک خرید محصولات که قیمت روی آن درج شده از قسمت ایجاد حساب با درج نام کاربری و رمز عبور ثبت نام کرده و سپس با همین نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شوند و نسبت به خرید اقدام نمایند .

۲ ) روش دوم :

کاربران عزیزی که می خواهند هزینه جزوات و فایلهای مورد نظرشان را از طریق پرداخت کارت به کارت یا شماره حساب پرداخت کنند می توانند مبلغ جزوات و فایلها را به  شماره کارت  ( ۲۱۴۷ ۷۸۴۸ ۳۳۷۹ ۶۱۰۴ ) بانک ملت یا به شماره حساب ( ۴۹۴۲۲۰۴۱۳۳ ) بانک ملت به نام اسد بدل زاده واریز و بعدا موارد خریداری شده در صورت کم بودن حجم فایل به ایمیل یا در صورت زیاد بودن حجم فایل روی CD کپی شده و با احتساب هزینه پستی به ادرس پستی آنها ارسال شود .

( توجه : کاربران عزیز  نکات زیر را حتما قبل از خرید رعایت کنید )

۱-   لیست هر مجموعه و فایل های اصلی برای دانلود قرار داده شده اند برای دیدن لیست مجموعه روی اسم مجموعه  کلیک کنید.

۲-  عدد نمایش داده شده  جلوی نام هر جزوه نشان دهنده تعداد صفحات جزوه هست .

۳- کاربران عزیز قبل از خرید لطفا توضیحات مربوط به هر مجموعه را که در اول این صفحه آمده مطالعه کنید و بعد از آگاهی کامل از مطالب درج شده در هر مجموعه اقدام به خرید نمایید .

 

( لطفاً قبل از خرید توضیحات مربوط به هر مجموعه را مطالعه فرمائید )

 ۱ – جزوه های آموزش برنامه نویسی و اپراتوری  :

در این جزوه ها علاوه بر آموزش برنامه نویسی مطالب کلیدی و مهم آموزش اپراتوری هر سیستم همراه با تصاویر محیط های مختلف سیستم و توضیحات مربوطه نیز تهیه شده است . این مطالب بر اساس تجربیات عملی چندین سال آموزش انواع ماشینهای CNC طوری تهیه شده که هر کسی با مطالعه آن می تواند سیستم کنترل و دستگاه CNC مربوطه را به راحتی راه اندازی کرده و به صورت عملیاتی کار کند .

برنامه نویسی :

مطالب درج شده در برنامه نویسی شامل شروع برنامه نویسی انواع برنامه – مطالب مقدماتی و مفهومی – خاصیت فرمانها و عمل کرد آنها – دستورات و فرمانهای سیستم همراه توضیحات مربوط به عمل کرد آنها همراه مثال – توضیحات کامل در مورد سیکلهای ماشینکاری شامل سیکلهای سوراخکاری و تراشکاری و فرزکاری هر سیستم و پارامترهای هر کدامیک از سیکل ها همراه مثال .

اپراتوری :

آموزش صفحه کنترل سیستم و کلید های مربوطه و طریقه روشن کردن و راه اندازی ماشین و سیستم- آموزش محیطهای رفرنس( REFERENCE )  و کارهای دستی ( JOG ) و برنامه نویسی موقت ( MDA ) و اتوماتیک ( AUTO ) و کلید های نرم افزاری هر محیط- آموزش روشهای تعیین صفر قطعه کار در هر سیستم آموزش مدیریت ابزارها و نحوه تنظیم و تعریف انها– آموزش مدیریت برنامه ها و ایجاد برنامه و مطالب مربوط به برنامه نویسی در سیستم ها-  آموزش برنامه نویسی همراه مثال های عملی و کاربردی برای آموزش برنامه نویسی .

۲ – جزوه های آموزش برنامه نویسی و اپراتوری ( تکمیلی ) :

در این مجموعه جدید جزوه های آموزش برنامه نویسی و اپراتوری انواع سیستم کنترل به صورت تکمیلی قرار داده شده که   مطالب کلیدی  و مهم و ریز به جزوات برنامه نویسی و اپراتوری اضافه گردیده است. برای افراد ی که میخواهند در مورد ابزارهای برشی اطلاعاتی داشته باشند نیز موارد مهم در مورد ابزار شناسی از نظر جنس و شکل و انواع ابزارهای برشی در این جزوات آمده است . در ضمن موارد مهم در برنامه نویسی همراه مثالهای کاربردی با توضیحات کامل و نوع و شکل ابزار مورد استفاده در برنامه و مثالهادر هر مورد اضافه شده و مطالب کلیدی در بخش اپراتوری همراه با تصاویر مربوط به هر محیط و توضیحات لازم و کافی قرار داده شده است .

۳- جزوه های اموزش برنامه نویسی ماشین تراش سه محوره سیستم FANUC :

FANUC 2,3 AXIS : این مجموعه ترکیبی از جزوه اموزش تکمیلی برنامه نویسی و اپراتوری ماشین تراش دو محوره و جزوه برنامه نویسی ماشین تراش سه محوره همراه مثال های عملی و کاربردی تراش سه محوره با سیستم FANUC  می باشد.

دانلود رایگان نمونه جزوات تکمیلی

( جزوات  بعد از واریز هزینه به صورت چاپ شده ( سیاه و سفید ) به آدرس پستی ارسال خواهد شد )

( طبق لیست زیر جزوات دو نوع می باشد ، مطالبی که در جزوات نوع اول درج شده به صورت کامل با توضیحات بیشتر در نوع تکمیلی موجود است در صورت انتخاب نوع تکمیلی نیازی به خرید نوع اول نیست )

 

۴-جزوه  مثال ها و تمرین ها :

در این جزوات برای هر سیستم کنترل مثال های کاربردی از برنامه نویسی تهیه شده که موارد مهم و کلیدی در این مثال ها آمده است . مواردی مثل برنامه نویسی مطلق و نسبی – برنامه نویسی قطبی – جبران شعاعی ابزار – قوس زنی – انتقال صفر قطعه کار – قرینه کاری – بزرگ نمایی – چرخش محورها-  برنامه نویسی برای سیکل های ماشینکاری مربوط به هر سیستم کنترل مانند سیکل های سوراخکاری و قلاویز زنی و سیکل های فرز کاری و تراشکاری به همراه ابزار های مربوط برای ماشینکاری هر قطعه در مثالها تعیین شده است . علاوه بر این موارد در این جزوات تمرینهای جالب و کاربردی برای شما کاربران قرار داده شده که شما می توانید با مطالعه جزوه آموزش برنامه نویسی و نمونه برنامه های موجود  برای این موارد برنامه نوشته و میزان یاد گیری خودتان را سنجش کنید . علاوه بر این می توانید همین برنامه ها را در نرم افزار سیمولاتور نوشته و اجرا کنید تا ببینید برنامه شما تا چه حد قابل قبول است .

توجه : از جزوه مثالهای زیمنس ۸۰۲D برای سیستمهای زیمنس ۸۰۲Dsl , 810D , 808D نیز می توانید استفاده کنید چون برنامه نویسی این سیستمها اکثرا با هم مشابه هستند و فقط در برخی پارامترهای سیکلهای ماشینکاری با هم متفاوت هستند .و همچنین جزوه سیستمهای GSK نیز برای مدلهای مختلف این سیستم نیز قابل استفاده هستند . فقط برخی پارامترهای سیکل های ماشینکاری آنها با هم فرق دارند که با توجه به جزوه آموزش برنامه نویسی و اپراتوری آن سیستم می توانید آنها را برنامه نویسی کنید .

دانلود رایگان نمونه جزوات مثالها و تمرینها

*****************************************

 ( برای نمایش لیست جزوات و قیمت آنها و خرید روی کادر زیر کلیک کنید )

خرید جزوه مثال ها و تمرینهای برنامه نویسی

خرید جزوه مثال ها و تمرینهای برنامه نویسی

1 ) سیستم کنترل SIEMENS 802C ( تراش )(۷۹)
2 ) سیستم کنترل SIEMENS 802C (فرز )(۱۳۵)
3 ) سیستم کنترل-SIEMENS 802D, 802Dsl (تراش)(۱۰۳)
4 ) سیستم کنترل SIEMENS 802D, 802dsl (فرز ) (۱۸۸)
5 ) سیستم کنترلSIEMENS 828D ( تراش )(۱۰۴)
6 ) سیستم کنترل SIEMENS 828D (فرز )(۱۹۴)
7 ) سیستم کنترل FANUC ( تراش )(۱۲۹)
8 ) سیستم کنترل FANUC (فرز )(۱۲۰)
9 ) سیستم کنترل GSK ( تراش )(۱۲۴)
10 ) سیستم کنترل GSK ( فرز )(۱۳۰)

*****************************************

۵- فیلم های آموزش اپراتوری : ( بدون صدا )

در این بخش برای اولین بار در ایران فیلم های آموزش اپراتوری هر سیستم به صورت مجزا تهیه شده است . این فیلم ها با استفاده از تجربیات چندین سال آموزش اپراتوری به صورت عملی توسط نرم افزار طوری تهیه شده مثل اینکه شما مستقیم با دستگاه CNC کار می کنید . در این فیلم ها نحوه اپراتوری صحیح ماشین تراش و فرز در هر سیستم نمایش داده شده که شما با یادگیری برنامه نویسی سیستم مربوطه می توانید ماشین مربوطه را به صورت کامل  برنامه نویسی و مدیریت کنید . این فیلمها صامت ( بدون صدا ) بوده و مکمل جزوه های برنامه نویسی و اپراتوری می باشند چون اکثر موارد مربوط به سیستم کنترل  اعم از کلیدهای کنترل سیستم و کلید های نرم افزاری هر محیط و عمل کرد مدهای هر سیستم در جزوه ها آمده است .

*****************************************

 ( برای نمایش لیست فیلم ها و قیمت آنها و خرید روی کادر زیر کلیک کنید )

خرید فیلم های آموزش برنامه نویسی و اپراتوری ( بدون صدا )

خرید فیلم های آموزش برنامه نویسی و اپراتوری ( بدون صدا )

1  ) سیستم کنترل SIEMENS 802C ( تراش )
2 ) سیستم کنترل SIEMENS 802C ( فرز )
3 ) سیستم کنترل SIEMENS 802D ( تراش )
4 ) سیستم کنترل SIEMENS 802D ( فرز ):
5 ) سیستم کنترل SIEMENS 810D ( تراش ):
6 ) سیستم کنترل SIEMENS 828D ( فرز ):
7 ) سیستم کنترل SIEMENS 828D ( تراش ):
8) سیستم کنترل FANUC ( تراش ):  
9 ) سیستم کنترل FANUC ( فرز ):  
10) سیستم کنترل GSK ( تراش ) :
11) سیستم کنترل FAGOR ( فرز ) :

*****************************************

یاد گیری با این فیلمهای آموزشی مزایای مهمی از جمله :

  عدم نیاز به داشتن ماشین CNC و یا خرید آن – یادگیری اپراتوری ماشین در هر محل و زمان دلخواه – اطلاع از امکانات و طرز کار کرد ماشین و سیستم کنترل قبل از خرید  دستگاه – کم شدن هزینه آموزش عملی و حذف هزینه و زمانی که  برای یادگیری باید صرف کنید

   فیلمهایی که در این بخش برای هر سیستم کنترل تهیه شده شامل موارد زیر می باشد :

 آموزش روشن کردن سیستم و صفحه کلید و تابلوی اپراتوری سیستم- آموزش رفرنس کردن ماشین- آموزش محیط دستی ( JOG ) و نوع عملیات قابل انجام در این محیط با کلید های نرم افزاری- آموزش محیط برنامه نویسی موقت ( MDA ) و قابلیتهای آن- آموزش محیط اتوماتیک ( AUTO ) و کلیدهای نرم افزاری مربوطه و طریقه انتخاب و اجرای برنامه در سیستم- آموزش مدیریت ابزارها در سیستم و نحوه ایجاد و تنظیمات آنها- آموزش روشهای تنظیم صفر قطعه کار در حالات و ماشینهای مختلف

( در لینک های زیر نمونه ای از فیلم های آموزش اپراتوری قرار داده شده که می توانید رایگان دانلود کنید )

دانلود رایگان فیلم نمونه SIEMENS 810-Tدانلود رایگان فیلم نمونه SIEMENS 802C-Tدانلود رایگان  فیلم نمونه SIEMENS 802D-M

**************************************

سیستم کنترل جی اس کا ( GSK )

سیستم کنترل چی اس کا ( GSK ) یکی دیگر از کنترل های موجود در بازار ایران است . این سیتم کنترل چینی از نظر برنامه نویسی و فرمانهای عمومی تقریبا مشابه سیستم FANUC است ولی در برخی موارد در برنامه نویسی و اپراتوری فرق می کند .

GSK

پنل کنترل سیستم GSK

آموزش برنامه نویسی سیستم کنترل فانوک (FANUC )

سیستم کنترل فانوک یکی دیگر از کنترل های موجود در بازار ایران است که در اکثر ماشینهای CNC نصب و مورد استفاده قرار می گیرد . تقریبا بیش از نصف ماشینهای CNC که در کاگاهها و کارخانجات هستند با این سیستم کنترل کار می کنند . کار کرد آسان و راحت این سیستم کنترل برای کاربران باعث شده که یادگیری برنامه نویسی و اپراتوری آن برای کاربران آسان باشد . در برخی موارد نسبت به سیستمهای زیمنس امکانات برنامه نویسی کمتری دارند ولی اپراتوری آنها در برخی موارد راحت تر از زیمنس می باشد . در زیربند B جزوه های آماده برای این سیستم کنترل آمده است .

سیستم کنترل فانوک یکی دیگر از کنترل های موجود در بازار ایران است که در اکثر ماشینهای CNC نصب و مورد استفاده قرار می گیرد . تقریبا بیش از نصف ماشینهای CNC که در کاگاهها و کارخانجات هستند با این سیستم کنترل کار می کنند . کار کرد آسان و راحت این سیستم کنترل برای کاربران باعث شده که یادگیری برنامه نویسی و اپراتوری آن برای کاربران آسان باشد . در برخی موارد نسبت به سیستمهای زیمنس امکانات برنامه نویسی کمتری دارند ولی اپراتوری آنها در برخی موارد راحت تر از زیمنس می باشد . در زیربند B جزوه های آماده برای این سیستم کنترل آمده است .

8

پنل کنترل سیستم FANUC

آموزش برنامه نویسی سیستم کنترل زیمنس (SIEMENS )

این سیستم یکی از  پر کاربرد ترین کنترلهای مورد استفاده در ماشینهای تراش و فرز است . کار با این سیستم راحت بوده و محیط آن طوری است که مثل اینکه شما در محیط ویندوز کار می کنید . در ورژنهای مختلف بسته به نوع ماشین CNC و عمل کرد آن ساخته شده است که لیست جزوه آموزش برنامه نویسی سیستم هایی که امروزه در بیشتر ماشینهای CNC  موجود در بازار نصب شده در زیر آمده است :

5

پنل کنترل سیستم SIEMENS 802C

6

پنل کنترل سیستم SIEMENS 802D

7

پنل کنترل سیستم SIEMENS 840D

PANEL

پنل سیستم کنترل FAGOR

untitled1jpg-50K

پنل سیستم کنترل SIEMENS 808D

 

نظرات بسته اند

رفتن به بالا